ИВАНА КАМЕНОВА С ВТОРА ВИЦЕШАМПИОНСКА ТИТЛА

При второто си участие на световно първенство по олимпийско карате Ивана Каменова отново достигна до финала и за втори път в кариерата си завоюва вицесветовната титла. Така тя стана първата българска каратека с два фимала и с два сребърни медала от световни първенстава в историята на българското олимпийско карате.

В надпреварата на световното първенство в столицата на Чили Сантяго от 23 до 27 октомври участваха 1557 състезатели от 96 държави. България се представи с 9 състезатели - Кристина Цветанова (Алеко), Ивана Каменова (Никон), Саня Петкова (Ронин), Тодор Настев (Дарис), Роберто Петров (Никон), Алан Априлов (Будо), Радослав Вакарелов (Ронин), Пеньо Пенев (Самурай) и Васил Ривов (Аида Вадо-рю).

Най-голяма радост и успех бе сребърния медал на Ивана Каменова в категория до 53кг. при джуниорките (16-18г), която постигна 4 победи над Испания, Египет, Сърбия, Азербайджан и отстъпи на финала от Франция.

Другите ни национали също се представиха добре, като постигнаха едно 5 място на Саня Петкова +59кг. при джуниорките и две 7 места на Кристина Цветанова до 47кг. при кадетките и Тодор Настев до 61кг. при джуниорите и. Победи записаха и другите наши участници.

Нашите състезатели бяха извеждани на татамито от националните ни тренори Ангел Стефанов и Борислав Иванов. В делегацията участваха и двамата ни световни рефери инж. Георги Ривов и Ангел Попов.